Mart, 2010 tarihi arşiv kayıtları

Kuşadası Kadınlar Denizi, Aydın ili, Kuşadası ilçesi merkezinde yer alan bir halk plajıdır. Eskiden sadece kadınlar tarafından kullanılması nedeniyle kadınlar denizi, kadınlar plajı gibi adlarla anılan bölge, günümüzde sadece kadınlara açık olma özelliğini yitirmiştir. Kadınlar Denizi 2003 yılından beri Mavi Bayrak taşımaktadır. Kadınlar Denizine en yakın havaalanı, İzmir Adnan Menderes Hava Limanı olup, aralarındaki mesafe […]


Titreyengöl Halk Plajı, Antalya’nın Manavgat ilçesinin merkezinde yer almaktadır. Rüzgarlı havalar nedeni ile sürekli hareket eden su yüzeyi nedeni ile bu ismi almış. Şehir merkezinde 10 dakikalık mesafede olan bu tatil bölgesinin en yakın havaalanına uzaklığı 75 kilometredir. Titreyengöl Halk Plajı 1994 yılından beri Mavi Bayrak taşımaktadır. 100 metre uzunluk ve 50 metre genişliğindeki plajın […]


Altınoluk, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı güzel bir tatil beldesidir. Kaz dağlarının eteklerine kurulmuş beldenin batısında Ege Denizi bulunmaktadır. Kaz dağlarının eteklerinde bulunması nedeniyle yoğun oksijenli bir bölgedir. Ülkemizin havası en temiz ve oksijen oranı en yüksek yerleşim yeri olarak bilinmektedir.


Lara, Antalya’nın en uzun kumsalına sahip ve çok rağbet edilen bir turizm bölgesidir. Düden şelalesi ve falezler burada bulunmaktadır. Toplam uzunluğu 12 kilometredir. Toplu taşıma araçları ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşılabilir.


Gelibolu Çanakkale ilinin ilçesidir. Marmara Bölgesinin Trakya kesiminde yer alır. İlçe merkezi ve üzerinde bulunduğu yarımadanın adı aynıdır. Hem tarihi hem de doğal güzelliği ile görülmesi gereken bir bölgedir. Gelibolu ilçe merkezinin Marmara Denizine kıyısı vardır. Liman civarında denize girilmezken, kayalıklar olarak isimlendirilen kesim, Hamzakoy Plajı ve Çamlık olarak isimlendirilen bölgede denize girilmektedir. Hamzakoy Plajının […]


Göynük Halk Plajı, Antalya’nın mavi bayraklı plajlarından biridir. Plaj ilk defa 2008 yılında mavi bayrak almış ve bu konumunu 2009 yılında da sürdürmüştür. Göynük Halk plajı Antalya şehir merkezine 40 kilometre uzaklıktadır. Havaalanına ise 50 km.dir. Toplu taşıma araçları ile ulaşılabilen plaj halk plajı kapsamındadır. Plaj zemini kumdur. Engelliler için tuvalet ve ilkyardım personeli bulunmaktadır.


Tüm dünyada belirli kriterlere uyan plaj ve marinalara verilen Mavi Bayrak sertifikasının 2010 yılı toplantısı Bodrum Turgutreis’te yapıldı. Ülkemizde Mavi Bayrak sertifikası için yetkili kuruluş olan Türkiye Çevre Vakfı gözetiminde yapılan toplantıya turistik ilçelerin vali ve belediye başkanları, basın mensupları ve mavi bayrak isteğinde bulunan plaj ve marinaların temsilcileri katılmıştır.


Kekova, Akdeniz’de bulunan en büyük adamızdır. Denizinin güzelliğinin yanısıra, antik kent kalıntıları ile turistlerin ilgisini çekmektedir.


Akçay, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir beldedir. Kaz dağlarına yakın konumu nedeni ile bol oksijenli havası, Çanakkale ve İzmir gibi büyük kentlere yakın olması ile özellikle yerli turistlerin yıllardır tercih ettiği bir tatil merkezi olmuştur. Altınoluk, Güre, Ayvalık gibi diğer tatil beldelerinin arasında yer alan Akçay’da devlet kurumlarına ait tatil kampları yer almaktadır. Otel sayısı […]


Ege’nin incisi Gökova Körfezi, önemli tatil merkezlerine yakın ancak üzerinde yerleşim yeri olmayan nadide sahillerimizdendir.


Ülkemizde trekkinge uygun bir çok bölge bulunuyor. Keşfedilmiş ve keşfedilmeyi bekleyen pek çok doğa harikası var. Bunlara genel olarak baktığımızda üç ana güzergahta toplanıyor. Toroslar, Kaçkarlar ve Kapadokya. buna rağmen Marmara, Ege ve Akdeniz’de de günlük bir çok trekking turu yapılıyor. Günübirlik düzenlenen turlar İstanbul çevresi için Yalova, Bolu ve Gebze’de yoğunlaşıyor. Karadeniz de trekking […]


Akdeniz’in incisi, Ölü Deniz Fotoğrafları;


Ağva, İstanbul’un Karadeniz’e kıyısı olan Şile’ye bağlı bir yerleşim yeri. Sessiz ve sakin ortamı ile haftanın yorgunluğunu atmak isteyenler ve günübirlik kaçamaklar için bulunmaz mekanlar barındırıyor. Butik otelleri ile hizmet veren Ağva’da her zaman ünlüleri de görmek mümkün.


Bir seyahatin turizm faaliyeti olarak kabul edilebilmesi için bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler net anlaşılması için maddeler halinde sıralanmıştır. Bunlar; Yapılan seyahatin ticari ve gelir sağlayıcı bir amaç gütmemesi, Gidilen yerdeki kalış süresinin sürekli ikamete dönüşmemesi, Seyahatin mesleki bir faaliyet amacı taşımaması, Gidilen yerde en az bir gece konaklama veya 24 saati aşan seyahatler.


Muğla’nın şirin ilçesi Fethiye’den güzel tatil fotoğrafları


Ülkemizin tatil cennetlerinden biri olan ve yerli, yabancı herkes tarafından rağbet gören Kuşadası resimleri..