Ege Denizinde güzel bir konuma ait olan Ayvalık ilçesinin birbirinden güzel ve temiz plajlarından birisi. Belediye tarafından işletilen halk plajında Kafeterya,soyunma kabinleri ve tuvaletler yer alıyor. Cankurtaran kabini yapımı çalışmaları da devam eden halk plajı 2007 yılından beri 3 sezondur mavi bayrak alıyor.

Ayvalık şehir merkezine 4 km. uzaklıktaki plaja 5 dakika içinde ulaşılabilecek şekilde toplu taşıma imkanları mevcut. 100 metre boyunda ve 10 metre genişliğindeki plajın zemini kum.

Ayvalık’a havayolu ile ulaşımda en yakın nokta Edremit Körfez Havaalanı, ancak bu havaalanının sadece belirli dönemlerde hizmet vermesi nedeni ile havayolu ile ulaşımda en yakın nokta İzmir Adnan Menderes Havalimanı olarak kabul ediliyor. İzmir, İstanbul, Ankara ve diğer kilit illerden sürekli otobüsle ulaşım mümkün. Özel araçları ile gidecekler için Çanakkale-İzmir karayolundan ayrılan yol ile ulaşım mümkün.

Ayvalık belediyeye ait plajlarının yanısıra çok yıldızlı otellerine ait plajları ile de çok tercih edilen bir tatil yöresi. Özellikle Sarımsaklı plajı ile yaz aylarında yerli – yabancı bir çok turistin ilgisini çekiyor. Özellikle İzmir’de yaşayanlar günübirlik ziyaretlerinde Kuşadası ve Çeşme kadar Ayvalık’ı da tercih ediyor.


“Ayvalık Belediye Halk Plajı” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.