Maldivler tatil için çok uygun adalar olmakla birlikte her zevke uygun bir seçenek bulunabileceği capcanlı bir tatil cennetidir.

Sayıları binden fazla olan adaların 200 civarında olan bir kısmı insan yaşamına açık olmakla birlikte, her ada sınırlı sayıda ziyaretçiye hizmet vermektedir. Her ada ayrı bir turizm sektörüne hitap eder. Bazı adalarda dalış, bazı adalarda kaplıcalar ön plana çıkmaktadır. Rüya gibi manzaraları ile özellikle ilk kez Maldivlere gelen ziyaretçiler için eşsiz bir güzellik sunmaktadır.

En popüler zamanları Aralık ve Nisan ayları arasında olan Maldiv adalarında diğer aylarda da eğlenceli pek çok tatil seçeneğine ulaşım mümkündür. Mayıs ve Kasım ayları Maldiv adalarında en ekonomik tatil zamanıdır. Çoğunlukla yağışlı olan Maldiv adaları özellikle Nisan, Haziran ve Eylül aylarında oldukça yağmurludur. Buna karşın yılın pek çok zamanı sıcaklık 30 santigrat derecedir.
Maldiv Adalarının büyük bölümü tatil için düzenlenmiş ve konforlu bir durumdadır. Turistlerin rahatça hareket etmelerinde bir sakınca olmamakla birlikte daha çok yerlilerin yaşadığı adalarda mütevazi biçimde fazla dekolte olmayan giysiler seçilmesinde fayda vardır. Alkol almanın serbest olduğu adalarda alkol ithalatına izin verilmediğinden havaalanında yanınızda getirdiğiniz alkollü içecekler adalara alınmamaktadır.Maldiv adaları turistler tarafından genellikle Sri Lanka ve Dubai’yi kapsayan bir paket program olarak tercih edilmektedir. Kültürel ve doğa ile içice bir tatil için Maldiv adaları uygun bir seçenektir.


“Bir Turizm Cenneti : Maldivler” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.