1976 yılında hizmete giren marina özellikle yat charter işletmeciliği yapan acentelerin üssü durumundadır. Marina yaz mevsiminde trafiğin yoğunlaştığı bölgede bulunmaktadır.

Bodrum Marina, Bodrum İlçe Merkezinde ana liman içinde konumlanmış durumdadır ve Bodrum Limanının bir kısmını kaplamaktadır. Limanın kale önündeki bölümü ise Belediye tarafından işletilmektedir. Marina Milas-Bodrum Uluslararası hava limanına 30 km. uzaklıkta bulunmaktadır.

Ortakent, Turgutreis, Yalıkavak ile Milas-Bodrum Havaalanı, Torba, Milas, Dalaman İzmir’ bağlayan 30 metrelik ana arter (Kıbrıs Şehitleri Caddesi) ve ana artere paralel caddelere asılan ikince derece yollar (Turgutreis Caddesi ve Neyzen Tevfik Caddesi) ile Marinaya erişim sağlanmaktadır. Kentsel sit alanı içinde bulunan ve kentin tarihi dokusu sebebiyle dar ve organik formda şekillenmiş olan yolların, turizmin yoğun olduğu dönemlerde yetersizliği gözlenmektedir. Özellikle Marinayla birebir ilişkili olan Neyzen Tevfik Caddesi’nde, gerek çevresindeki ticari aktivitelerin yoğunluğu, gerekse kıyıda, marina çevresindeki açık ve yeşil alanlarda, kent meydanında, yaz aylarında yoğunluk kazanan sosyal ve kültürel faaliyetler sebebiyle sıkışıklık yaşanmaktadır.

Genel olarak bakıldığında Marinaya erişim bağlantıları kuvvetli olmakla birlikte, bir şehir içi marinası olmasından kaynaklanan yetersiz kapasite ve yoğunluk sebebiyle sorunlar yaşandığı gözlenmektedir.


“Bodrum Marina” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.