Kalabalıktan sıkıldınız, şehrin gürültüsünden kurtulmak istiyorsunuz.

Hem kafanızı hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirecek bir yer arıyorsunuz.

İşte Karadeniz’i tüm ihtişamıyla ayağınıza serecek muhteşem bir koy; Elmasburnu, uzun kumsalıyla size huzurlu bir yürüyüş yaptırırken, yemyeşil çam ormanı ve huzur veren sessizliliği birçok tatil merkezini gölgede bırakıyor.

Denizin derinliklerine kadar inen kayalıkları balık tutmak için uygun bir mekan hazırlarken tam karşısında bulunan martı adası, çok sayıda deniz kuşunu barındırıyor, ve zaman zaman bu güzelliğe yunuslar da eşlik ederek adanın ihtişamına ihtişam katıyor.

Bu doğa harikası mekana ister sabah gidip, sakin bir yürüyüşle başlayan gününüzü güneşin batımını izlemekle sonlandırabilir, isterseniz çadırınızı kurarak muhteşem çam ve deniz havasıyla sabahlayabilirsiniz.

Bu muhteşem mekana gitmişken uzun yürüyüşleri ihmal etmemek doğayı keşfetmek, bu güzelliği keşfedenler tarafından ısrarla tavsiye ediliyor.

Elmasburnu’na İstanbul Beykoz’daki Mahmut Şevket Paşa köyü üzerinden ulaşılacağı gibi TEM bağlantılı Kavacık mevkiinden Riva’ya kadar uzanan otoyol ile de 20 dakikada ulaşılabilir.


“Elmasburnu / İstanbul” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.