Kütahya ilinin Simav ilçesinde bulunan ve merkeze 4 kilometre uzaklıkta bulunan Eynal Kaplıcaları, uzun yıllardır kaplıca turizminin hizmetinde olup, yerli halk tarafından Şeytan Kazanları olarak adlandırılmaktadır.

160 derece sıcaklıktaki kaplıcaların kadın hastalıkları, böbrek hastalıkları, romatizma ve ağrılarda faydalı olduğu bilinmektedir.

1989 yılında Termal turizm merkezi olarak kabul edilen Eynal Kaplıcalarında belediyeye ait tesisler bulunmaktadır.

Kaplıcaların yatak kapasitesi 1061’dir. Aşağı ve yukarı olarak iki ayrı otel bulunmakta, otellerde süit odalar, Türk hamamları, bilardo ve masa tenisi gibi spor olanakları, çay bahçeleri, tv, telefon, buzdolabı, kablosuz internet bağlantısı ve restoranlar bulunmaktadır.

Aşağı otelde 40 yukarı otelde 40 oda mevcuttur.

Kaplıca tesisleri içinde bir Aquapark mevcut olup burda açık yüzme havuzu, kafeterya, soyunma – giyinme bölümleri, kapalı termal sulu yüzme havuzu, 3 büyük su kaydırağı, 2 küçük su kaydırağı, kaydıraklı çocuk oyun havuzu, kafeterya, çocuk oyun odası, jimnastik salonu, oyun salonu bulunur.

Kaplıca sınırları içinde basketbol sahası, voleybol sahası ve çim saha bulunmaktadır. Eynal Kaplıcalarından Simav’a 07:30 ve 23:30 saatlerinde, Simav’dan kaplıcalara ise 07:00, 23:00 saatlerinde otobüsle ulaşım imkanı vardır. Başka illerden ulaşım için İstanbul- Bursa- Orhaneli- Harmancik- Baliköy- Dagardi-Simav (toplam 428 kilometre), İstanbul– Bursa- Balikesir- Bigadiç- Sındırgı- Düvertepe- Simav (toplam 523 kilometre), İstanbul- Kocaeli- Bilecik- Bozüyük- Kütahya- Gediz- Simav (toplam 505 kilometre), İzmir- Manisa- Akhisar- Sındırgı- Düvertepe- Simav (toplam 225 kilometre), Izmir Kemalpasa- Turgutlu- Ahmetli- Köprübaşı- Demirci- Simav (toplam 245 kilometre), Eskişehir- Kütahya- Çavdarhisar- Gediz- Şaphane- Simav (toplam 225 kilometre) güzergahıdır.

Simav Eynal Kaplıcalarının etrafında bulunan Çamlık’ta piknik alanları ve kaplıcalara 1 kilometre mesafede Gölcük Yaylası bulunmaktadır.

Kaplıcalara bilgi ve rezervasyon için 0 274 547 20 01 numaralı telefondan ve bilgi@eynalkaplicalari.com.tr e-posta adresinden erişilebilir.


“Eynal Kaplıcaları” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.