Çalış plajı, Akdeniz sahilinde, Fethiye Limanı’na 5 kilometre mesafede küçük bir koyda yer almaktadır. Olağanüstü iklim ve görüntüsüyle tatilcilerin uğrak noktasıdır.

Yaz aylarında oldukça canlanan plaj su sporları yapılmasına imkan veren 5 kilometrelik bir alandır. Plajda pek çok restoran, yürüyüş yolu ve park bulunur. Ayrıca yöresel ürünlerin satıldığı dükkan ve tezgahlar vardır. Plajın yaklaşık 2 kilometresi restoran ve barlarla kaplıdır.

Fethiye’ye oldukça yakın olan plaja ulaşım merkezden dolmuşlarla sağlanır ve yaklaşık 10 dakika sürer. Ayrıca merkezden sürekli taksilerle ulaşım sağlanabilir ve bu taksiler sahilden gitmeyi tercih ettiklerinden manzaranın tadı çıkarılabilir.

Fethiye tarihi yönden de ilgi çeken bir turizm kentidir. Bozulmamış yapısı ile işlek caddeleri, limandaki kahveler yoğun ziyaretçi almaktadır. Türk misafirperliğinin yanısıra Toros dağlarının manzarası ile büyüleyicidir.

Fethiye koylarında kale yıkıntıları, Likyalılar ve Romalılardan kalma arkeolojik kalıntılar vardır. Osmanlı dönemi yapılarının da bulunduğu Fethiye’de pazartesi günleri hariç hergün bu tarihi eserler ziyaret edilebilir.

Şehir merkezinde bulunan işyerlerinde her türlü alışveriş ihtiyacı karşılanabilir. Balık pazarından alınan balıklar bir restoranda temizletilerek pişirtilebilir.

Gece kulüpleri güneşin batması ile birlikte hareketlenir.

Salı günleri kurulan Fethiye pazarında sebze, meyve, yerel ürünler, hediyelik eşyalar, ikinci el giysiler, ünlü marka tasarımlarının taklitlerine kadar hemen herşeyi barındırır. Çalış pazarı ise Pazar günleri kurulmaktadır.

Çalış plajı postane ve bankalara oldukça yakındır. Ayrıca genellikle Hollywood filmlerini yayınlayan sinemalar da mevcuttur.

Çalış plajında mutlaka uğranması gereken nokta ise Hello Cafe’dir. Fethiye limanının çalış ayrımında bulunan cafede deniz kenarında ya da su içinde bir masaya oturabilir ve martılarla balıklara ekmek atabilirsiniz.


“Fethiye” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.