Kemer, Antalya’ya 43 kilometre uzaklıkta bulunan, Toros Dağları’nın batı eteklerinde kıyı boyunca uzanmış bir tatil bölgesidir. Yıllar önce İtalyan Tatil Köyü ile başlayıp, Fransız tatil Köyü Clup Mediterranne olarak sonuçlanan ilk turizm yatırımının ardından, 1980’li yıllarda başlayan yoğun bir turizm yatırımıyla Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olmuştur.

Denizde bağlama yat kapasitesi 200, karada park ise 100 olan marinanın, derinliği 2 metre ile 5 metre arasında değişmektedir. Tüm hava koşullarına karşı mendirekleri ile mükemmel bir şekilde korunan işletmenin Telsiz Çağrı Kodu Kemer Marina’dır.

Antalya Uluslararası Havaalanına 50 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

52 Kilometrelik uzun bir kıyı şeridine, kıyı boyunca tarihle doğayı beraberce yaşatan bir çok irili ufaklı koya, deniz orman ve dağların renk uyumu ile eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir. Ayrıca yakın çevrede kayak, binicilik, dalış ve golf gibi spor aktiviteleri gerçekleştirilebilecek turistik merkezler bulunmaktadır.

Perge, Aspendos, Side, Thermessos, Phaselis, gibi antik kentler günlük olarak ziyaret edilebilecek mesafededir. Birinci sınıf otelleri, ulusal ve uluslararası menüye sahip ve güzel kumsalları ile Kemer, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerindendir. Kıbrıs, Suriye, Lübnan, İsrail ve Mısır ziyaretleri için ideal bir başlangıç limanıdır.

Kemer Marina’da, palamar botu bağlama ve zincir sistemi, elektrik, su ve telefon bağlantıları bulunmaktadır. Sabah 8,5 akşam 24 saatleri arasında açık bulunan ofiste haberleşme ve bilgi hizmetleri bulunmaktadır. Günlük hava, deniz durumları ve haritalar asılı bilgi panoları mevcuttur. 24 saat kesintisiz güvenlik hizmeti bulunan marinada Türk ve deniz ürünleri yemekleri hazırlanan bir restoran, otel, akaryakıt istasyonu, araç kiralama servisi , yat kiralama servisi, deniz malzemeleri satış mağazası bulunur. Gelişmiş bir yangın koruma sistemi mevcuttur.

Yat bakım ve onarım hizmetleri, boya ünitesi, yelken ve branda tamirhanesi, ahşap atölyesi bulunmakta olup ayrıca 60 ton ve 20 ton kapasitelerinde taşıma ve kurtarma üniteleri bulunmaktadır.


“Kemer Marina” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.