Kemer ve yakın çevresi, tamamlayıcı turistik konaklama tesislerinden biri olan kampinglerin kuruluşu için elverişli doğal çevre özelliklerine sahiptir. İklim elemanlarının son derece elverişli kimi özellikleri, zengin orman varlığı ve bu ormanlık alanlarının kıyıya yaklaşması Kemer’de kamping tesislerinin kuruluşu için elverişli bir ortam hazırlar.

Kampingler; karayolları üstünde ya da yakın bölgelerinde, şehir girişlerinde, doğal güzelliği olan deniz, göl vb. yerlerin etrafında kurulmuş, konukların kendi olanakları ile yemek, konaklama, eğlenme, dinlenme ve sportif faaliyetlerini yaptıkları, minimum 30 birimlik işletmelerdir. Kamping sahası her türlü güvenlik önlemi alınarak dış çevreden barikat düzenlemesi ile ayrılmış olmalıdır. Ağaçlandırma, çimlendirme ve spor tesisleri olarak çevre düzenlemeleri yapılır. Yollar araç ve yaya için düzenlenir.

Kemer’de bulunan kampingler aşağıda sıralanmıştır.

Kındılçeşme Kamping, Minta Kamping, Overland Kamping, Beldibi: Erman Kamping, Mandalina Kamping, Kargıcak Kamping, Çamlık Kamping, Çıralı: Green Point Kamping, Tekirova: Yıldırım Kamping, Sundance Kamping, Göynük: Göynük Kamping.


“Kemer’de Kampingler” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.