Kyrenia CastleKuzey Kıbrıs’ta güneşle, altın renkli kumsallarla bir tatil geçirmek ister misiniz? Kuzey Kıbrıs’ın konuksever halkı tatilini burada geçirenlerin varlığı ile çok mutlu.

Kuzey Kıbrıs tatili Ercan Havaalanı’na iniş ile başlıyor.

Girne ya da Rumca adıyla Kyrenia tarihi eserler yönünden oldukça şanslı bir kent. Limanında Venediklilerden kalan Girne Kalesi görülmeye değer bir güzelliktir. Güney Kıbrıs’a oranla daha sakin bir yer olan Kuzey Kıbrıs sahillerinde huzurlu bir tatil yapmak mümkün. Makul fiyatlar ve eşsiz lezzetler dikkat çekici. Ayrıca bir türk kahvesi içmek ya da baklava yemek için kıyı boyunca uzanan restoranlarda yer bulmak zor değil.Famagusta
Girne’nin batısında küçük oteller, el değmemiş plajlar bulmak mümkün. Temiz kum, güneş ve dalış olanakları ile vazgeçilemeyecek bir ortam vaadediyor.

Kıbrıs’ta araba kiralama hizmetleri oldukça gelişmiş. Bir arazi aracı kiralayarak Beşparmak Dağları çevresinde dolaşmak ve bu civarda yamaç paraşütü yapmak mümkün. Dağlardan denize doğru yapılan harika bir tecrübe olmaya aday.Karpass Peninsula
Kuzey Kıbrıs tatilinde ülkeyi keşfetmek için en az bir haftaya ihtiyaç duyulmakta. Karpaz yarımadasının plajları eşsiz.. Ayrıca buralarda yumurtadan çıkan kaplumbağalar da izlenebiliyor. Karpaz yarımadasının güneyinde bulunan Gazi Magosa’nın plajları ise dünyanın en beğenilen plajları arasında sayılmaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ta çok sayıda otel, motel ve pansiyon bulmak mümkün. Ayrıca oteller birer casino cenneti. Deniz, güneş, aktiviteler ya da kumar oynamak için harika bir seçenek.


“Kuzey Kıbrıs’ta Tatil” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.