Ölü Deniz ülkemizin tanınmış güzelliklerindendir. Kartpostallara konu olan muhteşem koy, orman alanları, stresten uzak ortamı ile kültürel ve doğa güzelliklerimizin örneklerini vermektedir.

Ölüdeniz beyaz kumları ile binlerce tatilcinin ilgisini çekmekte, gece hayatı, plaj sporları ile beğeni kazanmaktadır. Özellikle Belcekız plajı Akdeniz’in suları ile buluşmak için vazgeçilmez bir noktadır.

Ölüdeniz lagünü, günübirlik gidilecek plajları, kaplumbağalara ev sahipliği yapan kumsalları ile tanınmaktadır. Bölgede tüplü ya da tüpsüz dalış, su sporları, yamaç paraşütü imkanları bulunmaktadır.

Hisarönü ve Fethiye’ye olan yakınlığı nedeni ile alışveriş için de zengin seçenekler sunmaktadır. Ayrıca civarda kiralanan köy evleri geleneksel Türk yaşamının izlerini taşımaktadır.

Doğa yürüyüşü, bisiklet, binicilik, tekne turları ile arazi araçları ile yapılan safariler rağbet edilen turistik faaliyetlerdendir. Ayrıca Fethiye kaya mezarları, Saklıkent, Dalyan, Kaplumbağa koruma alanları ve Kelebekler Vadisine olan yakınlığı ile tatil için ideal bir bölgedir.


“Ölüdeniz” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.