Ayvalık Setur Marina Ağustos 1997 yılında Koç Holding tarafından işletilmeye başlanmıştır. Marina, Balıkesir iline bağlı, Ayvalık İlçesinde, Kuzey Ege ile Güney Marmara Bölgesinin kesiştiği kıyı şeridinde bulunmaktadır. Tarihi ve doğal güzellikler açısından zengin olan bölge, yerli ve yabancı turistik talebin çekim merkezlerindendir.

Uluslararası İzmir Adnan Menderes Havalimanına 154 km, Edremit Havaalanına ise sadece 40 km. uzaklıkta bulunan, denizde 120 yat kapasitesi ve arttırılması düşünülen marinanın kara yat kapasitesi ise 150’dir.

Yurtdışından Türkiye’ye giriş, Yatın kışlamaya bırakılması, Kışlama çözümü ve yurtdışına çıkış ile ilgili tüm işlemler marina personeli tarafından yapılmaktadır.

Marinada 24 saat iç ve dış güvenliği sağlayan özel ve eğitimli güvenlik birimleri görev yapmaktadır. Marina ofisi 8:00 ile 20:30 arası açıktır. Günlük hava durum raporu her gün internetten alınmaktadır. Marinanın merkezi bir noktasında 24 saat açık, temizlik ve bakımı marina personeli tarafindan sağlanan sürekli sıcak sulu kadın – erkek duş/tuvalet ünitesi vardır. Marinada çamaşır yıkama hizmetleri için, kullanımı yat sahiplerine tahsis edilmiş bir çamaşırhane mevcuttur. Rent a car hizmeti verilmektedir. Her türlü danışma hizmeti önbüro tarafından sağlanmaktadır.

Marinada 24 saat kesintisiz palamar botu hizmeti vardır. 1 Adet şişme bot marinaya giriş ve çıkış yapan teknelere eşlik etmekte ve palamar alıp vermede yardımcı olunmaktadır. Her bağlama yerinde tatlı su, 220 Wact (16 A) MF ya da isteğe bağlı olarak 380 Wact (100 A) TF elektrik ve telefon bağlantıları mevcuttur. Bu hizmetlerin bağlantıları teknenin bağlanmasını takiben marina personeli tarafından yapılmaktadır. Marina yakıt istasyonu kara araçlarına da hizmet vermenin yanısıra aynı anda birden fazla tekneye de yakıt ikmali yapma olanağı tanımaktadır. Yatçıların tamir-bakımı ile ilgili hertürlü malzeme, hırdavat, yedek parça, nalburiye ve alet edavatı bulabilecekleri bir Marina Yat Market mevcuttur.

Marinada birçok teknik servis hizmeti verilmektedir. Deneyimli Ayvalık Setur kızak ekibi 150 tona kadar olan tekneleri iki değişik yöntemle karaya alabilmektedir. Denize sıfir mesafedeki nefis manzarası ve ortamı ile, en seçkin dünya içkilerinin sunulduğu marina bar mevcuttur. Önbüro içerisinde yabancı ve Türk kitap / dergilerin bulunduğu, yatçıların yararlanabileceği bir kütüphane mevcuttur. İçerisinde demir atmanın yasak olduğu marinanın denizdeki bağlama yerlerinin tümünde tonoz mevcuttur.

Marinanın iletişim bilgileri: Atatürk Bulvarı Yat Limanı Ayvalık / Balıkesir
Telefon : 0.266.312 26 96 – 0.266.312 24 08 Faks: 0.266.312 23 16 E-Posta:ayvalik@seturmarinas.com


“Setur Ayvalık Marina” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.