Golfle ilgileniyor olmak, arkeoloji ve tarih merakı, birbirinden güzel plajlar nedeni ne olursa olsun tatilde Belek’e gitmek iyi bir tercihtir. Turist ve doğa dost atmosferi ile herkes Belek’te kendine uygun bir tatil imkanı bulmaktadır.

Belek’in çok sevilmesinin en büyük nedeni kuşkusuz yılın 300 günü güneşli olmasıdır. Güneşe aşıksanız Belek en ideal yerlerden biridir. Nisan ayından kasım ayına kadar geçen sürede rahatlıkla tatil yapılabilir. Hava genellikle 30-34 derece arasında ve nemsizdir.

Akdeniz’in belkide en güzel plajları Belek’tedir. Turkuaz rengi sular yüzme, su kayağı, rüzgar sörfü gibi sporlar ve tekne ile dolaşmak için idealdir. Sular çocukların güvenle girebileceği şekilde durgundur.

Belek ülkemizde golfün başkentidir. Tüm düzeyde oyuncular için golf alanları, golf kursları vardır. Oteller bu golf alanlarına oldukça yakındır.

Belek’te 5 yıldızlı, kendine özel plajı olan ve hizmetleri son derece titizlikle yürütülen pek çok otel ve konaklama tesisi vardır. Öyle ki pek çok turist otellerinden dışarıya sık çıkmaz.

Tarih ve sanatla ilgilenmese bile kimse Aspendos’u merak etmediğini söyleyemez. Perge kalıntıları ve antik amfitiyatronun büyüleyici akustiği gelenleri kendine hayran bırakacak düzeydedir.

Belek Türk mutfağının güzel örneklerini sunar. Gerek oteller, gerekse otel dışındaki restoranlarda yaprak sarma, yöresel otlardan yapılan salatalar, peynirler, kebap ve pilavlar, taze balıklar enfestir. Belek’te özellikle kuzu şiş tadılmalıdır.

Belek’e 4 kilometre uzaklıktaki Kadriye deniz, alışveriş ve lokantaları ile popüler bir merkezdir.

Belek Köprülü kanyon ulusal parkına son derece yakındır. Eşsiz doğanın yanında antik kalıntılar vardır. Ayrıca köprülü kanyonda kaya tırmanışı ve rafting yapılabilir.


“Tatilde Belek’e Gitmek” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.