Bodruma 17 km. uzaklıkta bulunan Yalıkavak beldesinde yer alan Port Bodrum Yalıkavak Marina, 10 ile 65 metre arası yatlar için denizde 450, karada 100 yat bağlama kapasitesine sahiptir.

Port Bodrum Yalıkavak Marina, Bodrum Havaalanına 50 km, İzmir Havaalanına 240 km ve  Dalaman Havaalanına 230 km uzaklıktadır.

Marina, sosyal ve kültürel faaliyetlere, yat fuarları ve yat malzeme- ekipmanlarının satışının yapıldığı organizasyonlara, uluslar arası yat yarışlarına ev sahipliği yapmaktadır. Marinalar ayrıca, Port Bodrum Yalıkavak Yat Kulubü tarafından denizcilik, yelken ve su sporlarına yönelik kurslar verilmektedir.


Bodrum Marina ve Turgutreis Marina gibi gümrüklü alan olan Port Bodrum Yalıkavak’da, yat bakım-onarım, güvenlik ve yatçılara yönelik temel hizmetlerin yanı sıra, hudut kapısı, gümrük ve pasaport işlemleri, gümrüksüz satış mağazası, gümrüklü alan, helikopter pisti, akaryakıt istasyonu, alışveriş merkezleri, 2500 kişilik amfitiyatro, butik pansiyon, yat market spor merkezi, bakım merkezi ve spa, yat klübü, beach club, mini golf alanı, plaj voleybolu, dalış okulu, yelken okulu ve klinik bulunmaktadır.


“Yalıkavak Marina” hakkında yorum yapılmamış

Bu başlıkta yorumlar kapatılmış.